Pozostali dostawcy

DENSO

DENSO produkuje układy wtryskowe dla silników benzynowych i wysokoprężnych, części elektryczne, świece zapłonowe, systemy chłodzenia i klimatyzacji, wycieraczki, spryskiwacze oraz inne części samochodowe.

Firma dostarcza szeroki wachlarz swoich wyrobów do wielu  czołowych koncernów samochodowych na  pierwszy montaż. Z produktów Denso korzystają wszyscy producenci samochodów w Japonii i Korei, ale również najważniejsi producenci europejscy: Mercedes, Audi, VW, Porsche, Ford, GM, Renault,  Fiat oraz wielu innaych producentów.

AISIN

Aisin jest jednym z wiodących japońskich producentów części samochodowych. Obecnie zjmuje 4 pozycję na świecie wśród producentów części OEM. Firma jest renomowanym producentem  sprzęgieł, pomp wody, oleju oraz pomp hamulcowych, układów transmisyjnych piast wolnego koła oraz innych części samochodowych.

AISIN SEIKI CO., Ltd. jest wiodącym dostawcą części i podzespołów dla koncernów samochodowych.  Jego produkty są fabrycznie stosowane w następujących markach pojazdów jako oryginalne: Toyota, Nissan, Honda, BMW, Mercedes, Volvo, Ford, Renault i Peugeot. Wyroby  są ważnym źródłem dla dystrybutorów i producentów  części zamiennych. Najważniejsi odbiorcy rynku AM używający produktów AISINA to:  SACHS , LUK , Valeo i Exedy .

 

AKEBONO

Akebono Brake Industry Co., Ltd. jest wiodącym producentem systemów hamowania, klocków hamulcowych, czujników oraz innych elementów układów hamulcowych. Akebono Group jest największym dostawcą dla japońskich koncernów samochodowych dysponującym około 40% udziałem w tamtejszym rynku OEM . Najważniejsi odbiorcy to: Toyota, Nissan, Mazda, Mitsubishi, Honda, Subaru i Suzuki. Firma dostarcza również swoje produkty na pierwszy montaż dla wielu producentów europejskich, takich jak : AUDI, VW, Porsche, Daimler – Mercedes i Ford.

Akebono jest również dostawcą elementów układu hamulcowego dla zespołu Formuły 1 MC LAREN- MERCEDES.

BANDO

Samochodowe paski rozrządu, paski klinowe i wielorowkowe. Bando jest wiodącym dostawców pasków dla rynku OEM . Wśród producentów  Azjatyckich  dostarcza paski dla następujących koncernów : TOYOTA ,NISSAN, HONDA, MITSUBISHI ,SUBARU, MAZDA, SUZUKI, DAIHATSU, HYUNDAI , KIA. W Europie wyroby Bando są odbierane przez : VW GROUP ( AUDI. VW, PORSCHE ) , OPEL, BMW, CITROEN ,PEUGEOT.

EXEDY

EXEDY jest wiodącym dostawcą sprzęgieł dla wszystkich producentów samochodów w Japonii. Wyroby korporacji są także bardzo popularne wśród niezależnych dystrybutorów samochodowych części zamiennych. EXEDY jest również światowym liderem w segmencie sprzęgieł do samochodów sportowych i wyścigowych.

Zakłady grupy EXEDY produkują sprzęgła manualne i hydrokinetyczne, części do maszyn budowlanych i rolniczych, sprzęgła do motocykli oraz inne części i podzespoły.

GMB

Wyroby korporacji GMB są znane i cenione na całym świecie zarówno przez producentów samochodów, jak i przez dystrybutorów części zamiennych. GMB jest dostawcą OE dla koncernów Hyundai, GM, Ford, Mitsubishi i Kia.

GMB produkuje pompy wody, krzyżaki wału napędowego, rolki i napinacze, piasty kół oraz elementy układu zawieszenia.

HDK

HDK jest znakiem towarowym firmy Himeji Daiichi Kogyo Co. Himeji Daiichi Kogyo Co. znana na całym świecie właśnie jako HDK Co. Ltd.  jest wiodącym japońskim producentem przegubów napędowych marki HDK.

Wyroby: półosie, łożyska, przeguby napędowe oraz inne części samochodowe.

MK KASHIYAMA

MK Kashiyama Corporation jest znanym na całym świecie japońskim producentem klocków i szczęk hamulcowych dostarczanych zarówno na pierwszy montaż, jak i dla dystrybutorów części samochodowych. Jest to drugi w Japonii pod względem wielkości sprzedaży  ( po Akebono ) producent układów hamulcowych.

Wyroby: klocki i szczęki hamulcowe, okładziny  cierne.

KOYO

JTEKT Corporation (dawniej Koyo Seiko Co., Ltd.) jest w obecnie czwartym na świecie producentem łożysk. Korporacja jest również wiodącym producentem układów sterowniczych w Japonii. Jest dostawcą na pierwszy montaż dla wszystkich koncernów japońskich i wielu europejskich.

Wyroby: łożysko kulkowe i walcowe, piasty, łożyska sprzęgła, napinacze, systemy i elementy układów sterowniczych oraz inne części samochodowe.

KAYABA

Kayaba jest największym na świecie producentem amortyzatorów. Korporacja Kayaba dostarcza swoje wyroby zarówno dla producentów samochodów, jak i dla dystrybutorów samochodowych części zamiennych. Każdy czwarty opuszczający taśmę produkcyjną samochód wyposażony jest w wyroby korporacji Kayaba. Ta Japońska korporacja jest największym dostawcą amortyzatorów OE w Europie.

Amortyzatory Kayaba dostarczane dla dystrybutorów samochodowych części zamiennych produkowane są w tych samych zakładach i przy zastosowaniu tej samej technologii, co wyroby OE.

MITSUBOSHI

Mitsuboshi Belting Ltd. jest wiodącym producentem samochodowych oraz przemysłowych pasów transmisyjnych.

Wyroby: paski rozrządu, paski klinowe, wielorowkowe oraz paski zębate.

 

NSK

Koncern NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) został założony w roku 1916. Było to wtedy pierwsze japońskie przedsiębiorstwo produkujące łożyska kulkowe. Na dzień dzisiejszy koncern NSK dysponuje największym udziałem w rynku łożysk w Japonii i jest jednym z najważniejszych światowych producentów tych wyrobów. Wyroby koncernu NSK charakteryzują się wysoką, jakością wykonania i niezawodnością w użytkowaniu.

Wyroby: łożyska walcowe i kulkowe, elementy kolumn kierowniczych, przeguby, piasty oraz inne części samochodowe. Jest dostawcą na pierwszy montaż dla wszystkich koncernów japońskich i wielu europejskich.

 

NTN

NTN jest jednym z największych światowych producentów łożysk i przegubów kinetycznych.

Wyroby: łożyska kół, przeguby homokinetyczne, napinacze pasków i łańcuchów, rolki, przeguby wału kierowniczego oraz inne części samochodowe.

Jest dostawcą na pierwszy montaż dla wszystkich koncernów japońskich i wielu europejskich

SUN

Firma Ushio Industries, Ltd. została założona w Kobe w 1970 roku. Ushio Industries, wbrew swojej nazwie, była tworzona jako firma handlowa, eksporter części zamiennych do samochodów japońskich. Podstawowymi towarami w ofercie firmy są produkowane w Japonii paski sprzedawane pod marką SUN już od ponad 40 lat.

Wyroby: paski rozrządu oraz paski wielorowkowe.

TAMA

TAMA Enterprises Co., Ltd. jest wiodącym japońskim producentem samochodowych części zamiennych. Firma jest częścią największego japońskiego producenta termostatów, koncernu Nippon Thermostat Co., Ltd (NTCL). TAMA Enterprises dostarcza swoje wyroby do ponad 130 krajów na całym świecie.

Wyroby: termostaty, termo-sensory, termo-przełączniki oraz przełączniki ciśnieniowe.

TOKICO

Dwururowe amortyzatory oraz komplety amortyzatorów ze sprężynami zostały opracowane w firmie TOKICO, Ltd., która w chwili obecnej stanowi część koncernu Hitachi Automotive Systems. Ltd TOKICO jest wiodącym dostawcą  amortyzatorów na pierwszy montaż dla takich producentów samochodów, jak Nissan i Toyota.

Wyroby: gazowe oraz olejowe amortyzatory, części układu hamulcowego, wkłady kolumn zawieszenia oraz kolumny zawieszenia w komplecie.

VIC

Eiken Industries Co., Ltd.  jest znanym i ceniony producentem wszelkiego rodzaju filtrów samochodowych. Filtry Eiken Industries są bardzo popularne wśród dystrybutorów części zamiennych. W swoim ojczystym kraju producent posiada ponad 25% całego rynku aftermarket w segmencie filtrów samochodowych. Eiken Industries  eksportuje swoje wyroby do krajów Azji, Europy i obu Ameryk.

Wyroby: filtry oleju, powietrza i paliwa.

SNR

Firma SNR, będąca obecnie częścią korporacji NTN, należy do wiodących producentów samochodowych części zamiennych. Połączenie NTN i SNR pozwoliło tym firmom na maksymalnie zwiększenie ich ogólnoświatowego zasięgu. Koncern NTN- SNR jest na chwilę obecną trzecim największym producentem łożysk na świecie.

Wyroby: łożyska kół i piast, łożyska wyciskowe sprzęgieł, łożyska pomp wody oraz inne części samochodowe.

STONE

Stone Gasket jest marką handlową korporacji Ishino, japońskiego producentem uszczelnień do silników spalinowych.

Wyroby: uszczelki i uszczelniacze do silników spalinowych.

SANGSIN

Sangsin jest światowych liderem w dziedzinie układów hamulcowych. Korporacja jest dostawcą OE dla koncernów GM Daewoo, Hyundai i KIA, ale jest też ważnym producentem dla niezależnych dystrybutorów części samochodowych. Sangsin Brake Co., Ltd. eksportuje swoje wyroby głównie do krajów Azji, Europy i Ameryki Południowej.

Wyroby:  klocki i szczęki hamulcowe, wykładziny cierne, układy hamulcowe oraz inne części i podzespoły.

Pozostali dostawcy

 • CW
 • EKO
 • GM-CHEVROLET
 • GM-DAEWOO
 • HYUNDAI
 • JAPAN
 • JAPKO

 

 

 • KIA
 • KIA-HYUNDAI
 • KOREA
 • MAX
 • MITSUBISHI
 • N.B.N
 • SSANGYONG
 • TOYOTA